Dalgıç Pompa Nasıl Çalışır.

Dalgıç Pompa Nasıl Çalışır.

Günümüzde zamanla ilerleyen sanayi atıkları ve geri dönüşümü olamayan maddeler doğayı olumsuz etkilemektedir. Yeraltı sularının kullanımı bu olaylar karşısında daha cazip bir durum almıştır. Dalgıç pompa elektrik enerjisi ile açığa çıkarılan mekanik güç sayesinde zor koşullarda dahi etkilenmeden sıvı transferine imkan veren sistemin genel bir adıdır. Kısacası, elektrik enerjisi ile sıvı transferidir.
Dalgıç pompasının en büyük avantajı 100-200 metre gibi derinliklerden rahatlıkla emiş yapabilme özelliğine sahip olmasıdır.

Dalgıç Pompası Nasıl Çalışır: Pompa su çıkışına uygun hortum seçilmeli Pompa elekteri bağlantısını elektrik teknisyenleri yapmalıdır. Elektrik bağlantısı esnasında mutlaka toprak hattı bağlanmalı Pompayı sakın susuz çalıştırmayınız. Pompayı kesinlikle enerji borusundan sarkıtmayın, askı halatı kullanınız. Pompa çalıştığı esnada; Motor mahfazası ve pompa gövdesi arasında bir ara boşluk ile karakterize edilir. Tabanda birikmiş olan su emilir. Üstte bulunan çıkış portuna kadar tüm pompa boyunca basınçla uzunlamasına ilerleyerek çıkış portuna ulaşır ulaşır. Pompa çalışırken suya ve pompaya dokunmayınız. Kış aylarında suyun buz tuttuğu zamanlarda pompayı kullanmayınız. Pompayı temiz su temininde kullanınız.

Dalgıç Pompa Kullanım Alanları:Dalgıç pompalar, keson kuyulardan su aktarma, su sondajları, işlemi dışında ilave ekipmanlarla “ yangın hidroforu, bahçe sulama hidroforu , kullanma suyu hidroforu “ olarak da kullanılmaktadır. İlave ekipmanlarla dalgıç pompanın çalışmış olduğu sondaj kuyusu bir depo olarak kullanılıp pompa hidrofora çevrilebilir, bu şekilde tekrar bir su deposu yapmaya gerek kalmaz